Przenośne lampy LED na baterię – oświetlamy taras

Nie ma co ukrywać, Polacy pokochali swoje tarasy, a klimat coraz bardziej sprzyja korzystaniu z nich niemal przez cały rok. Śmiało można powiedzieć, że latem taras staje się drugim salonem, w którym przyjmowani są goście i w którym spędza się wolny czas z rodziną. Trudno też zaprzeczać, że im więcej czasu spędzamy na swoich tarasach, tym większe wymagania mamy co do ich funkcjonalności. Każdy marzy o tym, by jego taras był wyjątkowy, nastrojowy i elegancki nie tylko w ciągu dnia, ale także wieczorem, a nie da się tego osiągnąć bez odpowiedniego oświetlenia. Tylko co zrobić, jeśli na tarasie nie została wyprowadzona instalacja elektryczna? Odpowiedź jest prosta

Mobilne oświetlenie tarasowe

 Jesteśmy bardzo ciekawi, kto już słyszał o tego typu oświetleniu. Co prawda temat jest dosyć świeży, ale już szturmem zdobywa rynek oświetlenia ogrodowego. Czym jest oświetlenie mobilne? To lampy, które nie wymagają żadnych instalacji, przewodów, ani trudnego montażu. Wystarczy postawić je w wybranym miejscu, włączyć i gotowe.

Czyż nie jest to rozwiązanie idealne dla już gotowych tarasów, altan i ogrodów? Oczywiście, że tak! Ale przejdźmy do konkretów.

Mobilne lub przenośne lampy tarasowe to nowoczesne oświetlenie z wbudowanymi bateriami, które w szybki i prosty sposób można naładować za pomocą USB. Dokładnie tak samo, jak ładowane są telefony komórkowe!

Takie lampy tarasowe są eleganckie, nowoczesne, lekkie i mobile. Bez problemu można zabrać je do domu lub do garażu w ciągu dnia, naładować, a wieczorem wynieść na taras, by cieszyć się pięknym światłem przez wiele godzin.

W sprzedaży dostępne są lampy wiszące, do zamontowania na altanie, na gałęzi lub nawet na huśtawce, lampy stołowe i lampy podłogowe. Zapewne każdy zastanawia się teraz, jak co wieczór przenosić lampę podłogową do ładownia…bez problemu, wystarczy zdjąć klosz z podstawy. Lampy przemyślane są w każdym detalu. A co, jeśli zapomnisz naładować lampę? W takim przypadku warto wyposażyć się w zwykły powerbank, by ładować lampy na bieżąco.

Stwórz własny zestaw oświetlenia tarasu

Mobilne lampy, które szczególnie przypadły nam do gustu to kolekcja Kettle od Nordlux dostępna na Ardant.pl. Tutaj każdy element można dokupić oddzielnie tworząc własną kompozycję.

Podstawą jest zakup lampy (dostępna jest w dwóch rozmiarach). Dostarczana jest ona ze sznurkiem do montażu wiszącego. Do tego, oddzielnie, można dokupić podstawę stołową lub podłogową. Dzięki temu jedną lampę można zamontować na kilka sposobów, w zależności od sytuacji. Rozwiązanie ciekawe, a przy tym ekonomiczne.

Podobne rozwiązanie dostępne jest także w kolekcji Companion, także dostępnej na Ardant.pl.

Tutaj do klosza należy dokupić wybraną podstawę, która składa się z kilku elementów. W zależności od tego, ilu elementów użyjesz, możesz zmienić wysokość i styl lampy. To opcja, w której kupując jedną lampę możesz mieć kilka rozwiązań.

Dodatkowe funkcjonalności lamp zewnętrznych

Oświetlenie mobilne to nie tylko zwykłe lampy. To nowoczesne oświetlenie, które daje wiele ciekawych możliwości. Lampy mają funkcję stopniowego ściemniania. W szybki i prosty sposób możesz ustawić moc światła – od mocnego, po delikatne i nastrojowe. Właśnie od tego zależy, jak długo lampy będą świeciły. Przy najniższej mocy wytrzymują nawet do 18 godzin.

Niektóre modele mają także wbudowane głośniki lub opcje kilku kolorów światła. Możliwości jest naprawdę dużo. Warto przyjrzeć się bliżej tego typu oświetleniu, zanim padnie decyzja o remontowaniu tarasu i montażu nowej instalacji świetlnej. Okazuje się bowiem, że piękne oświetlenie bez instalacji jest możliwe do osiągnięcia i co najważniejsze, przystępne cenowo!  

Możesz również polubić…